Menu
پیشخوان

رزومه ساز آنلاین و آسان

ساخت رزومه استاندارد و حرفه‌ای با رزومه ‌ساز جاب‌ویژن

 

نها برای موقعیت‌های شغلی متناسب و مرتبط رزومه ارسال کنید!

برای این‌‎که زودتر شغل موردنظرتان را پیدا کنید و به مرحله شیرین استخدام برسید توصیه می‌کنیم از ارسال رزومه به صورت رندوم و فله‌ای خودداری کنید. اطلاعات مربوط به موقعیت شغلی و شرح وظایف را به دقت مطالعه کنید و تنها در صورتی که کاملا واجد شرایط هستید، برای شغلی درخواست ارسال کنید. این کار به شما کمک می‌کند تمرکز بیشتری روی موقعیت شغلی دلخواه پیدا کنید و با صرف هزینه و انرژی کمتری به شغل مطلوبتان برسید.

سیستم هوشمند انطباق رزومه

یکی از خدمات ویژه سایت کاریابی جاب ویژه، پیشنهاد مرتبطترین ساخت رزمه آسان  با توجه به رزومه و سوابق کاری شماست. همین طور قبل از ارسال آن، به کمک سیستم هوشمند انطباق می‌توانید از میزان انطباق رزومه با هر موقعیت شغلی مطلع شوید. به این ترتیب، با ارسال درخواست برای مرتبط‌ترین موقعیت‌های شغلی، شانس دیده شدن و دعوت به مصاحبه خود را افزایش خواهید داد.

معرفی رزومه ساز جاب ویژن

رزومه ساز جاب ویژن چیست؟

رزومه ساز یکی از خدمات رایگان سایت جاب ویژن است که امکان ساخت رزومه‌ای استاندارد، حرفه‌ای و در عین حال زیبا را در اختیار شما قرار می‌دهد. البته رزومه استاندارد و زیبا لزوما منجر به استخدام شما نمی‌شود؛ اما شانس دیده شدن و دعوت شما به مصاحبه حضوری را به مراتب بالاتر می‌برد. همین‌طور ساخت همزمان رزومه انگلیسی و افزودن امکانات ویژه مثل لینک نمونه کار و فایل صوتی هم از جمله مواردی است که باعث تقویت و اعتبار بیشتر رزومه شما می‌شود.

از جمله ویژگی‌های رزومه‌ساز جاب ویژن عبارتست از:

 • تکمیل و ساخت همزمان رزومه فارسی و انگلیسی به طور خودکار
 • امکان همیشگی ویرایش و آپدیت
 • امکان دانلود و استفاده به عنوان رزومه شخصی
 • امکان به اشتراک‌گذاری از طریق لینک آدرس یکتا
 • امکان افزودن لینک نمونه کار
 • امکان اضافه کردن فایل معرفی صوتی برای تاثیرگذاری بیشتر
 • قالب رزومه استاندارد و حرفه‌ای و درعین حال زیبا و شکیل

چطور از رزومه ساز رایگان جاب ویژن استفاده کنیم؟

کار با رزومه ساز بسیار راحت و آسان است و فقط چند دقیقه از شما وقت می‌گیرد. تنها کافی است پس از ثبت نام در سایت جاب ویژن، به صفحه رزومه ساز مراجعه کنید و با درج اطلاعات شخصی و سوابق حرفه‌ای در چند دقیقه رزومه‌ای استاندارد با فرمت و قالب حرفه‌ای داشته باشید. یکی از مزیت‌های رزومه ساز جاب ویژن دوزبانه بودن آن است و همزمان که اطلاعات را تکمیل می‌کنید رزومه ساز انگلیسی اطلاعات را به صورت همزمان ترجمه و در رزومه انگلسی وارد می‌کند. به این ترتیب، دیگر نیازی به ترجمه رزومه به انگلیسی نخواهید داشت.

مراحل ساخت رزومه عبارتند از:

 • ورود به حساب کاربری (اگر عضو نیستید ثبت نام)
 • مراجعه به صفحه رزومه ساز
 • تکمیل اطلاعات شخصی و حرفه‌ای
 • ثبت نهایی و ساخت رزومه دو زبانه انگلیسی-فارسی

مراحل درج اطلاعات در رزومه ساز دو زبانه

مراحل ساخت رزومه چندان پیچیده نیست و با مراجعه به صفحه رزومه ساز می‌توانید نمونه رزومه کاری را مشاهده کنید. با‌این‌حال، برای اینکه بهتر و بیشتر با روند کار آشنا شوید مراحل تکمیل اطلاعات در رزومه ساز جاب ویژن را به ترتیب توضیح می‌دهیم. پس از مراجعه به صفحه رزومه ساز و کلیک روی ساخت رزومه با این صفحه روبرو می‌شوید:

۱٫ اطلاعات شخصی و پایه

در این بخش اطلاعات اولیه مثل مشخصات فردی، اطلاعات تماس، گروه شغلی مورد نظر و حداقل حقوق درخواستی را وارد کنید.

یکی از مزایای مهم رزومه ساز انگلیسی و فارسی جاب ویژن این است که برای ساخت رزومه انگلیسی نیازی رزومه ساز  به ترجمه محتوا ندارید. هم‌زمان که اطلاعاتتان را به فارسی وارد می‌کنید این اطلاعات به طور همزمان و خودکار به انگلیسی نیز ترجمه و رزومه انگلیسی ساخته می‌شود.

اهمیت تکمیل بخش گروه شغلی

در انتهای صفحه در قسمت گروه شغلی می‌توانید از منوی موجود، حداکثر ۳ مورد را انتخاب و به رزومه‌تان اضافه کنید. گروه شغلی را دقیق و کاملا مرتبط انتخاب کنید؛ چون سیستم هوشمند جاب ویژن و پیشنهاد موقعیت‌های شغلی براساس همین انتخاب‌ها عمل می‌کند. همین طور اگر بعد از مدتی گروه و زمینه شغلی‌تان تغییر کرد می‌توانید با ویرایش این بخش و افزودن گروه شغلی جدید، پیشنهادات شغلی مرتبط را مشاهده کنید.

بعد از تکمیل این صفحه روی ادامه تکمیل رزومه کلیک کنید تا به صفحه بعد بروید.

ساخت رزومه حرفه ای

۲٫ تحصیلات دانشگاهی

در این صفحه با کلیک روی افزودن سابقه تحصیلی می‌توانید اطلاعات تحصیلی شامل مقطع تحصیلی، رشته تحصیلی، نام دانشگاه، تاریخ شروع و اتمام تحصیل را وارد کنید. در صورتی که تحصیلات تکمیلی (ارشد و دکترا) هم دارید با کلیک روی افزودن سابقه تحصیلی می‌توانید تحصیلات دیگرتان را نیز به ترتیب وارد کنید. توجه داشته باشید که تحصیلاتتان را به ترتیب زمانی معکوس وارد کنید؛ یعنی ابتدا آخرین مدرک تحصیلی‌تان را بنویسید و بعد به تحصیلات قبل‌تر اشاره کنید.

البته اگر ترتیب زمانی را رعایت نکردید هم ایرادی ندارد؛ سیستم هوشمند رزومه ساز جاب ویژن به طور اتوماتیک و براساس زمان شروع و پایان تحصیل، آن‌ها را به‌ترتیب زمانی معکوس مرتب می‌کند.

سپس روی دکمه ادامه تکمیل رزومه کلیک کنید.

۳٫ سوابق شغلی و تجارب حرفه‌ای

تجربیات و سوابق کاری‌تان را با کلیک روی دکمه افزودن سابقه کاری جدید می‌توانید در این صفحه اضافه کنید. عنوان شغلی، نام سازمان، زمینه فعالیت و تاریخ شروع و اتمام همکاری از جمله اطلاعاتی است که در این قسمت می‌بایست تکمیل کنید. سوابق شغلی را نیز مانند سوابق تحصیلی به ترتیب آخر به اول بنویسید و با آخرین شغلی که داشتید شروع کنید.

در انتهای این صفحه قسمتی برای شرح وظایف و دستاوردهای شغلی وجود دارد. توصیه می‌کنیم حتما این بخش را با دقت کامل کنید؛ چون اطلاعات دقیق‌تری از تجربیات کاری شما به کارفرما می‌دهد که می‌تواند باعث تمایز رزومه شما از سایرین شود.

۴٫ مهارت‌ها + لینک نمونه کار

در این بخش مهارت‌های زبانی، میزان آشنایی با نرم‌افزارها و هرنوع مهارت تکمیلی دیگری که دارید وارد کنید. اگر به جز زبان انگلیسی با زبان دیگری آشنایی دارید با کلیک روی دکمه افزودن، می‌توانید سطح مهارت خود در آن زبان را نیز مشخص کنید.

برای افزودن مهارت‌های نرم‌افزاری می‌توانید از منوی جستجوی نرم‌افزار استفاده کنید و نرم‌افزار مربوطه و میزان آشنایی با آن را مشخص کنید. میزان آشنایی با نرم‌افزارهای مختلف به ویژه نرم‌افزارهای مرتبط با موقعیت شغلی کنونی، از جمله مواردی هستند که موقع بررسی رزومه‌ها به آن توجه زیادی می‌شود و می‌تواند باعث دعوت شدن یا نشدن شما به مصاحبه شود. البته توصیه می‌کنیم موقع تکمیل این بخش کاملا صادقانه و شفاف باشید؛ نه خود را دست‌کم بگیرید نه در توانایی‌هایتان اغراق کنید. در صورتی که مهارت دیگری دارید که بر عملکرد شغلی‌تان تاثیر مثبتی دارد در بخش مهارت‌های تکمیلی می‌توانید به آن اشاره کنید.

امکان ارسال نمونه کار برای کارفرما

یکی از امکانات ویژه این بخش، امکان درج لینک نمونه کار است. در مورد بسیاری از موقعیت‌های شغلی مثل برنامه‌نویسی، گرافیک، عکاسی و تولید محتوا قرار دادن لینک نمونه کار در رزومه به تسریع روند گزینش و استخدام شما کمک زیادی می‌کند. پس پیشنهاد می‌کنیم از این امکان استفاده کنید و رزومه‌تان را غنی‌تر کنید.

۵٫ بخش آخر: اطلاعات تکمیلی + معرفی صوتی

تبریک می‌گوییم. رزومه شما تقریبا آماده است! در آخرین بخش می‌توانید هرگونه اطلاعات تکمیلی که به نظرتان باعث تقویت و متمایز شدن رزومه می‌شود را اضافه کنید.

در قسمتِ «درباره من» در چند خط کوتاه می‌توانید خود و تجربیات کاریتان را به کارفرما معرفی کنید. از آنجا که مسئول بررسی رزومه‌ها معمولا زمان بسیار کوتاهی صرف خواندن رزومه شما می‌کند افزودن این توضیح کوتاه می‌تواند به دیده شدن شما کمک بیشتری بکند.

دوره‌های آموزشی، جوایز و افتخارات، کتاب‌های و مقالات و فعالیت‌های داوطلبانه از جمله بخش‌های دیگر این صفحه هستند. تکمیل اطلاعات این بخش ضروری نیست؛ اما مسلما به کامل‌تر کردن و تقویت رزومه کاری شما کمک زیادی می‌کند.

علاوه بر این، در صورتی که تمایل داشته باشید می‌توانید عکس رسمی خود را نیز به رزومه اضافه کنید. حتما از عکس رسمی و پرسنلی استفاده کنید و از قرار دادن تصاویر غیرسمی و صمیمی و نامناسب اکیدا خودداری کنید.

معرفی صوتی و مزایای آن

معرفی صوتی رزومه ساز جاب ویژن

یکی دیگر از امکانات ویژه و متمایزِ رزومه ساز جاب ویژن، امکان معرفی صوتی است! در این بخش می‌توانید خود را در قالب فایل صوتی حداکثر ۲ دقیقه‌ای به کارفرما معرفی کنید.

افزودن فایل معرفی صوتی چندین مزیت مهم دارد:

 • روند گزینش و دعوت به مصاحبه را کوتاه‌تر می‌کند.در صورتی که مسئول گزینش و بررسی رزومه‌ها فرصت اندکی داشته باشد می‌تواند در دو دقیقه به مهمترین نکات رزومه شما پی ببرد و تصمیم بگیرد شما را به مصاحبه دعوت کند.
  شناختی بهتر و ملموس‌تر به کارفرما می‌دهد؛ به ویژه در مشاغلی مثل فروشندگی و مشاغل مرتبط با بازاریابی که فن بیان اهمیت زیادی دارد ارسال فایل معرفی صوتی می‌تواند تاثیر بسیار مثبتی روی کارفرما بگذارد.

در انتها روی پایان ثبت رزومه کلیک کنید و تمام! رزومه دو زبانه شما ساخته شد و در پروفایل شما قرار گرفت.

امکان به اشتراک گذاری و دانلود رزومه

اکنون با مراجعه به پروفایل خود می‌توانید رزومه‌تان را مشاهده و در صورت لزوم آن را ادیت و به‌روزرسانی کنید. همچنین می‌توانید با دانلود و پرینت، از آن به عنوان رزومه شخصی استفاده کنید.

در ضمن، با کلیک روی آیکون اشتراک‌گذاری در بالای پروفایل و کپی کردن آدرس یکتای رزومه خود می‌توانید آن را با افراد مختلف به اشتراک بگذارید.

رزومه جاب ویژن، رزومه‌ای کامل و استاندارد و حرفه‌ای است و اگر تمام بخش‌ها را به طور کامل و دقیق پر کرده باشید نیازی به رزومه دیگر نیست. با این حال، در صورتی که رزومه شخصی دارید می‌توانید فایل آن را بارگذاری کرده و به پروفایلتان اضافه کنید. به این ترتیب هنگامی که برای موقعیت شغلی درخواست همکاری ارسال می‌کنید، هر دوی آن‌ها برای کارفرما ارسال می‌شود.

نکات نوشتن رزومه

چطور رزومه بنویسیم؟ نکات مهم در مورد رزومه نویسی

رزومه‌نویسی یک هنر است و برای پیدا کردن شغل دلخواه، علاوه بر تجربیات و توانمندی‌های مرتبط لازم است مهارت رزومه نویسی را هم بلد باشید. رزومه ساز جاب ویژن با ارائه قالب آماده، بخش زیادی از این نگرانی را برطرف می‌کند؛ با این حال، خوب است موقع نوشتن رزومه کاری نکات زیر را حتما در نظر داشته باشید:

 • از قالب رزومه استاندارد استفاده کنید. با کمی جستجو در فضای وب می‌توانید ده‌ها قالب استاندارد و حرفه‌ای برای نوشتن رزومه پیدا کنید.
 • از فونت ساده و استاندارد استفاده کنید. فونت‌های فارسی B Nazanin و B zar از جمله فونت‌های رسمی و استاندارد به حساب می‌آید.
 • لحن و نوشتار در کل رزومه یکسان باشد. لحن رسمی و ادبی بهترین نوشتار برای رزومه‌نویسی است.
 • از ضمیر «من» استفاده نکنید و سعی کنید توضیحاتتان تیتروار و بدون ارجاع شخصی باشد.
 • توضیحاتتان کوتاه و گویا باشد و ترجیحا با بولت گذاری و تیتروار به موارد مهم اشاره کنید. از توضیحات طولانی و خسته کننده خودداری کنید؛ در صورتی که به جلسه مصاحبه دعوت شوید فرصت کافی برای این توضیحات را خواهید داشت.
 • رزومه‌تان در یک صفحه و حداکثر دو صفحه نوشته شود. در صورتی که سوابق کاری‌تان در دو صفحه جا نمی‌شود سوابق متفرقه و غیرمرتبط با موقعیت شغلی درخواستی را حذف کنید.
 • در بخش اطلاعات تماس، ایمیل رسمی و کاری‌تان که ترجیحا شامل نام و نام خانوادگی‌تان باشد را بنویسید  استخدام و از نوشتن آدرس ایمیل‌های شخصی با اسامی غیررسمی و نامناسب خودداری کنید.
 • از آپدیت بودن اطلاعات تماس مطمئن شوید و اگر شماره تماس، ایمیل یا آدرستان تغییر کرده حتما رزومه را ویرایش کنید.
 • پس از تکمیل رزومه آن را چندین بار بخوانید تا هیچ گونه غلط املائی و دستورزبانی وجود نداشته باشد. غلط املائی ظاهری بسیار حرفه‌ای به رزومه کاری شما می‌‎دهد.
 • سوابق کاری را به ترتیب زمانیِ معکوس بنویسید؛ یعنی از آخرین شغل شروع کنید و به ترتیب زمانی به عقب بروید.
 • در صورتی که سال‌ها تجربه کاری دارید تمرکز اصلی را بر تجربیات ۱۰-۱۵ سال اخیر قرار دهید.
 • اطلاعاتتان متمرکز و جهت‌دار باشد. از نوشتن اطلاعات غیرمرتبط با موقعیت شغلی درخواستی خودداری کنید و تنها به سوابق و اطلاعاتی اشاره کنید که در راستای موقعیت شغلی باشند.

سخن آخر

رزومه، اولین برخورد کارجو با کارفرماست. بنابراین، ساخت یک رزومه‌ی حرفه‌ای می‌تواند شانس استخدام شما را تا حد خوبی بالا ببرد. رزومه ساز جاب ویژن این امکان را به شما می‌دهد تا به صورت همزمان و بدون نیاز به طی کردن مراحل پیچیده، یک رزومه‌‎ی دوزبانه و استاندارد بسازید و تنها با یک کلیک، به صورت رایگان آن را برای آگهی استخدام مناسب خود ارسال کنید.

رزومه چیست؟

نوشته‌ای 2 تا 3 صفحه‌ای است که معمولا شامل اطلاعات اولیه، تحصیلات، تجربه‌های کاری، دستاوردهای شغلی، مهارت‌ها و ویژگی‌های افراد است. در واقع، این فایل، خلاصه‌ای از سوابق حرفه‌ای افراد است که به کارفرما کمک می‌کند تا با مطالعه‌ی آن، در مورد مهارت‌های کارجوها اطلاعات اولیه‌ای به دست آورد و برای دعوت آن‌ها به مصاحبه‌ی شغلی تصمیم‌گیری کند.

یکی از سوالات اساسی کارجویان در ابتدای راه، درباره‌ی نحوه نوشتن رزومه کاری و انتخاب یک روزمه ساز استاندارد است. در ادامه به بررسی برخی از نکات می‌پردازیم تا شما را بیشتر با رزومه نویسی آشنا کنیم.

رزومه‌ی استاندارد شامل چه بخش‌هایی است؟

قالب رزومه های استاندارد به طور کلی شامل موارد زیر است:

اطلاعات شخصی

این بخش شامل نام و نام خانوادگی، جنسیت، سن، محل سکونت، وضعیت تاهل و اطلاعات تماس کارجو است. توجه داشته باشید که اطلاعات تماس خود را دقیق و به‌روز ثبت کنید، زیرا تنها راه ارتباطی کارفرما با شما از طریق اطلاعاتی است که خودتان در اختیار او قرار می‌دهید.

سوابق تحصیلی

درج سوابق تحصیلی دومین قدم در ساخت رزومه است. دقت کنید که نوشتن سوابق تحصیلی خود را به ترتیب با آخرین مقطع تحصیلی خود شروع کنید. بهتر است سوابق تحصیلی دیپلم و قبل از آن را اضافه نکنید. رزومه ساز آنلاین جاب ویژن به صورت خودکار و با توجه به تاریخ شروع و پایان مقطع تحصیلی‌تان، سوابق تحصیلی شما را به کارفرماها نمایش می‌دهد.

سوابق شغلی

در این بخش باید به ترتیب زمانی، تجربه‌های کاری خود را لیست کنید. با آخرین شغل خود شروع کنید و به ترتیب به عقب برگردید. برای هر شغل علاوه بر ذکر عنوان دقیق شغلی، نام و زمینه‌ی فعالیت سازمان، مدت زمان همکاری و سطح ارشدیت، خلاصه‌ای از دستاوردها و وظایف کلیدی خود بنویسید.

مهارت‌ها

اغلب کارفرمایان بیشترین توجه را به بخش مهارت‌ها در رزومه‌ی کاری معطوف می‌کنند. بنابراین این بخش را دقیق و با حوصله تکمیل کنید. به مهارت‌هایی نظیر مهارت زبان و مهارت‌های نرم‌افزاری حتما اشاره کنید. برای ارسال روزمه به آگهی‌های استخدام برنامه نویس، درج مهارت‌های نرم‌افزاری اهمیت ویژه‌ای دارد. رزومه ساز جاب ویژن در این بخش این امکان را به شما می‌دهد تا نمونه کار خود را نیز اضافه کنید. درج نمونه کار نیز تا حد زیادی می‌تواند شما را از دیگران متمایز و به کارفرما در انتخاب شما کمک کند.

اطلاعات تکمیلی

در نهایت نیز بهتر است با نوشتن چند جمله درباره‌ی‌ خود، دوره‌های آموزشی، پروژه‌ها و تجربیات آکادمیک خود، جوایز و افتخارات خود، کتاب‌ها و مقالات و … شناخت بیشتری از خود در کارفرمایان ایجاد کنید. البته توجه داشته باشید بهتر است که در این بخش نیز مانند تمام قسمت‌های قبل به ذکر مواردی بپردازید که برای استخدام در شغل مورد نظر شما مزیت محسوب می‌شود.

رزومه ساز جاب ویژن به شما این امکان را می‌دهد تا علاوه بر تمام موارد ذکر شده، خود را در دو دقیقه به صورت صوتی به کارفرما معرفی کنید.

رزومه انگلیسی بهتر است یا فارسی؟

یکی از سوالات اصلی بسیاری از کارجویان این است که بهتر است از رزومه ساز انگلیسی استفاده کنند یا فارسی. تجربه در این سال‌ها نشان داده که اگر قصد استخدام در شرکت‌های ایرانی را دارید، بهتر است آن را به صورت فارسی برای کارفرما ارسال کنید. مگر در مواردی مانند بین‌المللی بودن سازمان، نیاز ویژه شغل به زبان انگلیسی، درخواست کارفرما و …

رزومه‌ساز سایت جاب ویژن این امکان را به شما می‌دهد تا همزمان با ساخت رزومه فارسی خود، یک رزومه انگلیسی استاندارد نیز بسازید.

چرا رزومه ساز آنلاین جاب ویژن بهترین انتخاب است؟

یکی از اصلی‌ترین دلایل محبوبیت ساخت رزومه در سایت جاب ویژن، استاندارد بودن قالبی است که ما برای ساخت آن در اختیار کارجویان قرار می‌دهیم. ترتیب بخش‌های مختلف، نحوه‌ی نمایش آن‌ها به کارفرما، زیبایی ظاهری، امکانات مختلفی نظیر امکان درج نمونه کار و معرفی صوتی موجب شده است تا رزومه‌ی شما در نهایت، کاملا استاندارد و با نیاز کارفرمایان منطبق باشد و بتواند مسیر استخدام در جاب ویژن و یا دیگر سایت های کاریابی را هموار کند.

از طرفی در جاب ویژن همه چیز برای ساخت یک رزومه‌ی حرفه ای و رایگان در کمترین زمان و با طی کردن چند قدم ساده مهیا است و نیازی نیست که برای این کار هزینه و یا زمان خاصی صرف کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *