Menu

مرگ دو خبرنگار ورزشی در جام جهانی تاکنون

گرانت وال، یکی از مشهورترین نویسندگان فوتبال در ایالات متحده آمریکا، بامداد روز شنبه هنگام پوشش خبری بازی آرژانتین و هلند در جام جهانی درگذشت.

به گزارش باغستان نیوز،  رسانه‌های آمریکایی که در نزدیکی او نشسته بودند، گفتند که وال در زمان‌های اضافه هنگام ادای احترام رسانه‌ای در استادیوم نمادین لوسایل آسیب دیده بود و نمی‌توانست او را احیا کند.

گرانت وال هشتمین جام جهانی خود را پوشش می داد. او روز دوشنبه نوشت که در زمان حضور در قطر از بیمارستانی بازدید کرده است.

گرانت وال، روزنامه‌نگار فوتبال آمریکایی پس از سکته قلبی در ورزشگاه لوسیل، جایی که جمعه شب در حال پوشش خبری بازی یک چهارم نهایی جام جهانی بین آرژانتین و هلند بود، درگذشت.

وال در جایگاه خبرنگاران در بالاترین طبقه استادیوم نشسته بود که در وقت‌های اضافه نقش بر زمین شد؛ روزنامه‌نگاران اطراف او صندلی‌ها را برداشتند و درخواست کمک پزشکی کردند.

تیمی از پزشکان وارد شدند و شروع به انجام CPR برای ۲۰ دقیقه بعدی کردند.  پس از پایان مسابقه او به بیرون از استادیوم منتقل شد اما کارش دیگر تمام شده و جانش را از دست داده بود.

 

همسر وال، دکتر سلین گاندر، متخصص بیماری های عفونی که در کارگروه کروناویروس جو بایدن خدمت می کرد، در بیانیه ای در توییتر مرگ همسرش را تایید کرد. او نوشت: “من از حمایت خانواده فوتبالی همسرم گرانت وال و بسیاری از دوستانم که امشب کمک کردند بسیار سپاسگزارم.  من در شوک کامل هستم.”

همچنین ند پرایس، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در توئیتی گفت که ایالات متحده با مقامات ارشد قطری تعامل دارد تا خواسته‌های خانواده‌اش تا حد امکان سریعا برآورده شود.

نکته جالب این که این خبرنگار روز دوشنبه تایید کرده بود که بعد از یک کسالت جزئی به کلینیکی در قطر مراجعه کرده بود. او نوشت: “سه هفته کم خوابی، استرس زیاد و کار زیاد می تواند این کار را با شما انجام دهد.  سرماخوردگی در ۱۰ روز گذشته در شب بازی ایالات متحده و هلند به چیزی شدیدتر تبدیل شد و می‌توانستم احساس کنم قسمت بالای سینه‌ام سطح جدیدی از فشار و ناراحتی را به خود گرفته است.

من کووید نداشتم (اینجا مرتب آزمایش می دهم)، اما امروز به کلینیک پزشکی در مرکز رسانه اصلی رفتم و گفتند احتمالا برونشیت دارم.  آنها به من یک دوره آنتی بیوتیک و مقداری شربت سرفه سنگین دادند و من چند ساعت بعد حالم کمی بهتر شده است.”

پس از درگذشت گرانت وال خبرنگار آمریکایی، مرگ خالد المسلم عکاس قطری کارمند شبکه ورزشی الکاس نیز تایید شد.

شبکه ورزشی و قطری الکاس ، روز شنبه مرگ خالد المسلم، عکاس خبری خود را تایید کرد. او روی پوشش خبری جام جهانی که در این کشور برگزار می شود، کار می کرد.

این دومین مرگ تایید شده خبرنگاران در حین کار در مسابقات جام جهانی است. اولین مورد مربوط به خبرنگار آمریکایی گرانت وال و در جریان دیدار جمعه شب بود.شبکه تلویزیونی الکاس با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرده است که در سوگ مرگ المسلم است. این کانال اما اطلاعاتی در مورد علت درگذشت او را ارائه نکرد.

در این بیانیه آمده است: شبکه‌های ورزشی الکاس با اندوه فراوان و دل‌هایی که به اراده و تقدیر الهی ایمان دارند، درگذشت آن مرحوم را اعلام می کند.

دلیل درگذشت خالد المسلم

خالد المسلم قطری در حین پوشش خبری جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ قطر به طور ناگهانی درگذشت. ما به رحمت و مغفرت خداوند برای او ایمان داریم. و صمیمانه‌ترین تسلیت خود را به خانواده وی ابراز می‌کنیم.»

علت مرگ خالد المسلم هنوز فاش نشده است و کارفرمای وی، تلویزیون الکاس، تنها در پخش زنده خود به طور خلاصه به درگذشت خبرنگار عکاس آنها اشاره کرده و به نظر می رسد که منتظر جزئیات بیشتر قبل از بیانیه است.

شبکه تلویزیونی الکاس با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرده است که در سوگ مرگ المسلم است. این کانال اما اطلاعاتی در مورد علت درگذشت او را ارائه نکرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *