Menu

استعلام خلافی خودرو با پلاک در پیشخوان 24

قابلیت‌های خارق‌العاده‌ی فناوری‌های دیجیتال، از همان اولین سال‌های توسعه‌ی این فناوری‌ها، پتانسیل بالای آن‌ها برای تغییر همیشگی دنیای سنتی ما به دنیایی مدرن را نشان می‌دادند و نهایتا فناوری‌های دیجیتال، سومین انقلاب صنعتی را پدید آوردند.

توسعه‌ی زبان های برنامه نویسی، به ما امکان داد تا مرزهای خیال را پشت سر بگذاریم و فناوری‌هایی را که تا همین چند دهه پیش، تنها در فیلم‌های علمی-تخیلی می‌دیدیم، به واقعیت تبدیل کنیم.

امروزه به سختی می‌توانید لحظه‌ای از زندگی خود را بدون حضور فناوری‌های دیجیتال خلق شده توسط برنامه‌نویسان تصور کنید. آخرین باری که گوشی خود را چک کردید، کی بود؟ یک دقیقه‌ی پیش یا یک ساعت پیش؟ اگر دارید این متن را مطالعه می‌کنید، یعنی در حال استفاده از یک فناوری دیجیتال برنامه‌نویسی‌شده هستید. اگر به دل طبعیت رفته‌اید و در حال گوش‌دادن به موزیک هستید، احتمالا دارید از یک فناوری دیجیتال استفاده می‌کنید. این کاربرد گسترده‌ی فناوری‌های دیجیتال در زندگی‌های مدرن، به خوبی نشان می‌دهد که چرا خیلی‌ها به دنبال پاسخ دادن به این سوال هستند که چگونه برنامه نویسی را شروع کنیم؟

همانطور که اطلاع دارید از دغدغه‌های رانندگان به هنگام رانندگی ترس از جریمه شدن می‌باشد. سرعت غیر مجاز، نبستن کمربند ایمنی، نداشتن معاینه فنی، بی‌توجهی به هشدار پلیس همگی از جمله مواردی هستند که رانندگان جریمه می‌شوند. در این پست ضمن توضیح و تشریح انواع جرایم رانندگی به موضوع دو برابر شدن جرایم می‌پردازیم. همچنین استعلام خلافی خودرو  راهکار‌هایی برای نحوه اعتراض به قبض جریمه رانندگی وجود دارد که با شما به اشتراک خواهیم گذاشت. با اخبار مرجع تخصصی خلافی خودرو همراه باشید.

بض جریمه توسط دوربین‌های هوشمند

دوربین‌های هوشمند راهنمایی و رانندگی به کمک افسران پلیس آمده است تا اندکی از کار و مسئولیت‌های سنگینشان را بر عهده بگیرد. دوربین‌های هوشمند دارای انواع متنوعی هستند برخی از آن‌ها پلاک‌خوان هستند و با ثبت پلاک متخلفان را شناسایی می‌کنند برخی دیگر از این دوربین‌ها وظیفه سرعت سنجی جهت صدور قبض برای متخلفین سرعت غیر مجاز دارند. نوع خاص این دوربین‌ها برای بررسی کمربند ایمنی ساخته شده‌اند.

 

اخت خلافی خودرو برای رانندگان همواره یکی از عذاب‌های الهی بوده است. بعضی از رانندگان وظیفه شناس و متخلف ما، مرتکب تخلف رانندگی می‌شوند اما پرداخت جریمه را به دلایل مختلفی به تعویق می‌اندازند تا زمانی که بالاخره این جریمه‌ها کار دستشان می‌دهد. می‌پرسید چرا؟ الان دلیلش را خدمتتان عرض می‌کنم:

 1. بعضی از جریمه‌های راهنمایی و رانندگی پس از گذشت دو ماه از مهلت پرداخت، دو برابر می‌شوند!
 2. اگر خلافی و جریمه‌های پرداخت نشده‌ی خودروی شما بالای یک میلیون تومان باشند، در صورتی که خدای ناکرده با پلیس برخوردی داشته باشید؛ خودروی شما توسط پلیس وظیفه شناس و عزیز ما، توقیف می‌شود.
 3. اگر به صورت فوری تصمیم به فروش خودروی خود بگیرید، با لیستی بالا بلند و طولانی از جریمه‌هایتان مواجه می‌شوید که تا زمانی که آن‌ها را پرداخت نکنید نمی‌توانید خودروی خود را بفروشید.

پس اطلاع داشتن از وضعیت خلافی خودرو و پرداخت به موقع آن، با توجه به دلایلی که در بالا گفته شد از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و پشت گوش انداختن آن به هیچ عنوان جایز نیست.https://pishkhan24.com/khalafi

در گذشته‌ای نه چندان دور که تکنولوژی هنوز به اندازه‌ی این روزها پیشرفت نکرده بود، رانندگان محترم و متخلف برای اطلاع از لیست خلافی‌های خودرویشان مجبور بودند به یکی از شعب دفاتر پلیس +10 در محله‌شان رجوع کنند تا بتوانند لیست خلافی‌های خود را تهیه کنند و از خلافی‌های خواسته و ناخواسته‌ی خود مطلع شوند.
پس از آن هم اگر تصمیم به پرداخت می‌گرفتند؛ باید به یکی از نزدیکترین شعب بانک ملی در اطرافشان رجوع می‌کردند و جریمه را پرداخت می‌کردند.
بگذریم از این که ممکن بود برای یک راننده به دلایل مختلف مشکلی فوری پیش بیاید و مجبور باشد در ساعاتی غیر از ساعت اداری بانک و پلیس +10، جرایم خود را پرداخت کند؛ اما به دلیل شرایط موجود نتواند این کار را انجام دهد و به مشکل بربخورد.
در کل در گذشته پرداخت خلافی و قبوض جریمه کار بسیار سختی بوده است. اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی و روی کار آمدن روش‌های مختلف برای پرداخت قبوض، بسیاری از مشکلات انسان حل شده است.

پرداخت جرایم رانندگی

ما در این مقاله تصمیم داریم 10 روش مختلف پرداخت خلافی را با یکدیگر بررسی کنیم تا خدای نکرده شما راننده‌ی عزیز به دلیل دشواری‌هایی که پرداخت قبوض برایتان دارد، از این امر مهم غافل نشوید. پس حتما ادامه‌ی مقاله را بخوانید!

روش‌های استعلام خلافی خودرو

پیش از این اهمیت دریافت و استعلام خلافی خودرو و پرداخت آن را ذکر کردیم. همچنین گفتیم که با پیشرفت تکنولوزی راه‌های بسیاری برای پرداخت خلافی خودروی شما وجود دارد. در ادامه چند روش مهم و کاربردی و ساده‌ی گرفتن خلافی خودرو را با یکدیگر بررسی می‌کنیم.

روش اول: استعلام خلافی خودرو از طریق وب سایت راهور

یکی از اولین و ساده‌ترین راه‌های پرداخت خلافی خودرو که به ذهن هرکس می‌رسد، مراجعه به وب سایت راهور است. وب سایت راهور وب سایتی است که راهنمایی و رانندگی به همین منظور تعریف کرده است تا شما وارد سایت شوید و اطلاعات مربوطه را به سیستم وارد کنید تا بتوانید خلافی خودرویتان را استعلام کنید.
فقط در استفاده از وب سایت راهور باید چند نکته را مد نظر داشته باشید: دو برابر شدن جرایم رانندگی 

 • اطلاعات موجود در وب سایت راهور به دلایل امنیتی مربوط به سایت، به صورت آفلاین هستند و هفته‌ای یکبار به روزرسانی می‌شوند.
 • پس زمانی که برای مشاهده‌ی جریمه‌های خود به وب سایت راهور مراجعه می‌کنید، نباید انتظار داشته باشید که خلافی‌های خودرویتان را تا همان لحظه ببینید! بلکه اطلاعاتی که پیش روی شما قرار می‌گیرد لیست به روز رسانی شده‌ای از جریمه‌های شما تا چند روز گذشته است.
  پس همیشه در وب سایت راهور جریمه‌هایتان با چند روز تاخیر به دستتان می‌رسد.
 • در صورت پرداخت جریمه با استفاده از وب سایت راهور، اطلاعات با تاخیر 72 ساعت در سامانه‌ی پلیس درج خواهد شد و در به روز رسانی بعدی سایت، شما قادر به شماهده‌ی صورت‌حساب خود هستید.

سوال: آیا دوربین هوشمند دچار خطا و اشتباه می‌شوند؟

صرفا در مکان‌هایی که دوربین در موقعیت توقف ممنوع و پارک ممنوع قرار دارد ممکن است با توقف کوتاه ماشین و خودرو دوربین دچار اشتباه شده و خلافی صادر کند. در ادامه به نحوه اعتراض به جرایم راهنمایی و رانندگی اشاره خواهیم کرد.

دوربین های راهنمایی و رانندگی

قبض جریمه توسط دوربین‌های اپراتوری

دوربین‌های اپراتوری مانند دوربین‌های هوشمند به تنهایی قادر به صدور قبض نیستند. بلکه تعداد زیادی اپراتور در راهور ناجا با بررسی دوربین‌ها و مشاهده تخلفات طبق آیین نامه راهنمایی و رانندگی خلافی را برای متخلفان صادر می‌کنند. برای نمونه دوربین‌های نصب‌شده جهت جلوگیری از پارک دوبل و پارک‌های ممنوع همگی از این نوع دوربین‌ها هستند.

استعلام خودروی توقیفی با پیشخوان24

مجازات مخدوش کردن پلاک از دید دوربین‌ها:

مطابق ماده ۷۲۰ قانون مجازات اسلامی مخدوش کردن پلاک خودرو از ۶ ماه تا ۱ سال حبس دارد و فرد متخلف در صورت دستگیری و تخلف باید این مجازات را طی کند.

قبض جریمه خودداری

در روش خلافی از نوع خودداری زمانی که راننده توسط خودرو متوقف می‌شوند تا برگه خلافی تسلیمی تحویل او شود، اما راننده به دلیل نپذیرفتن خطای خود حاضر به دریافت برگه خلافی نمی‌شود و فرار می‌کند و اصطلاحا متواری می‌شود.

اعتراض به جرایم راهنمایی و رانندگی

مدارک لازم برای اعتراض به جرایم راهنمایی و رانندگی:

 • کارت خودرو
 • شناسنامه خودرو

نکته اول: توجه شود که حضور مالک خودرو و یا نماینده قانونی وی جهت مراجعه الزامی است.

نکته دوم: مراجعین محترم حتما به استانی که پلاکشان متعلق به آن است جهت اعتراض مراجعه کنند.

اعتراض به جرایم

اعتراض به جریمه الصاقی

همانطور که گفتیم در خلافی از نوع الصاقی خودرو تماما ساکن بوده و راننده در خودرو حضور ندارد. به علت اینکه مامور راهنمایی و رانندگی با تسلط کامل خودرو را جریمه کرده و احاطه کامل به خودرو داشته‌است بهانه کمتری برای اعتراض به این نوع خلافی وجود دارد، وتنها در موارد فوق استثنائی ممکن است اعتراض مورد قبول واقع شود.

اعتراض به جریمه تسلیمی در پیشخوان 24

https://pishkhan24.com

در گفت و گو‌هایی که با شما داشتیم دریافتیم که خلافی تسلیمی خلافی است که قبض خلافی تسلیم راننده می‌شود و راننده در همان وهله اول آن را می‌پذیرد. فراموش نکنیم این نوع خلافی همانند روش الصاقی به علت تسلط کامل و واقف بودن افسر به خودرو از شانس موفقیت کمتری برخوردار است.

اعتراض به قبض جریمه دوبرگی

احتمال پذیرفته شدن اعتراض از نوع دوبرگی بیشتر از اعتراض سایر قبوض است زیرا راننده هنگام صدور قبض متواری شده و افسر بر خودرو تسلط کامل نداشته است.

اعتراض به قبض جریمه دوربین

اگر به قبض صادر شده از طرف دوربین اعتراض دارید، راهور عکس خودرو شما به هنگام تخلف را به شما ارائه می‌دهد و در این لحظه عملا درخواست اعتراض شما باطل خواهد شد و دیگر اعتراض شما بیهوده خواهد بود .ولی اگر تصویر ارائه شده توسط راهور واضح نباشد و پلاک خوانا نباشد امکان درخواست تجدید نظر وجود دارد.

چگونه به جرائم رانندگی اعتراض کنیم؟

اگر راننده به قبض صادر شده از سمت پلیس راهور اعتراض داشته باشد باید به مرکز اجرائیات پلیس مراجعه کرده و با ارائه مدارک مورد نیاز که در بالا اعلام شد اعتراض خود را به پلیس راهور اعلام نماید. توجه کنید که برای اعتراض به جرایم شما باید به مرکز اجرائیات مراجعه کنید و برای سایر قبوض تنها کافیست که به یکی از مراکز پلیس +10 شهر خود مراجعه کنند.

استعلام خلافی با پیشخوان24

پلیکیشن پیشخوان 24 از جمله برنامه‌های فعال در زمینه های استعلام و پرداخت قبوض و خدمات اجتماعی است. پیشخوان24 با شعار استعلام آسان پرداخت سریع و مطمئن فعالیت خود را با قدرت آغاز کرد و اکنون با رقبای خود در حیطه استعلام و پرداخت خلافی در حال رقابت است. پیشخوان 24 دارای سرویس‌های پرداخت قبض برق، پرداخت قبض گاز، پرداخت قبض آب و علاوه بر آن سرویس‎‌های استعلام اعم از : پرداخت خلافی، عوارض آزادراه، سوابق بیمه، سهام عدالت را تحت پوشش قرار می‌دهد. خدمات اجتماعی چون قیمت لحظه‌ای طلا و ارز، فهرست کد‌های دستوری و چندین امکان دیگر همگی از قابلیت این اپ مفید هستند.

کد تخلفات رانندگی سال 99 و مبلغ جریمه به همراه شرح تخلف

دانلود پیشخوان 24 از گوگل پلی

برای دانلود این برنامه از گوگل پلی بر روی لینک زیر کلیک کنید.

دانلود از گوگل پلی

دانلود از پیشخوان 24 کافه بازار

هم اکنون دانلود این برنامه مفید و پر‌کاربرد در کافه بازار قابل دریافت است، شما می‌توانید از لینک زیر دریافت کنید.

دانلود از بازار

نحوه پرداخت خلافی و جرایم در پیشخوان 24

چه جرایمی دو برابر می‌شوند؟

طبق قانون پلیس راهور اگر خلافی دو ماه (60 روز) از صادر شدنش بگذرد و راننده نسبت به اعتراض و پرداخت اقدام نکرده باشد مبلغ جریمه دو برابر خواهد شد. جریمه‌های الصاقی و تسلیمی حتما در صورت پرداخت نشدن دو برابر خواهند شد اما خلافی‌های دوربینی و دوبرگی به هیچ عنوان افزایش مبلغ نخواهند داشت و جریمه دیرکرد محاسبه نمی‌شوند. لذا توصیه می شود به طور مرتب اقدام به استعلام خلافی خودرو کرده و جرایم مربطه را قبل از اتمام مهلت پرداخت، پرداخت نماید.

دوبل شدن جریمه

مزیت جریمه دوبرگی و دوربینی بر سایر جرایم:

خلافی‌های دو برگی و دوربینی محدود به پرداخت در بازه مشخصی نیست و شما در زمان پرداخت آزاد هستید اما اگر بخواهید روزی پلاک خود را منتفل کنید و خودرو خود را بفروشید باید خلافی خود را کامل تسویه کنید.

استعلام خلافی خودرو با کد ملی در پیشخوان

مهلت پرداخت خلافی‌های خودرو

طبق قانون متخلفانی که قبض خلافی تسلیمی و الصاقی دربافت کرده اند تنها 60 روز (دو ماه) فرصت دارند تا خلافی خود را پرداخت نمایند در عیر این صورت مبلغ جریمه دو برابر خواهد شد.

انواع جریمه‌های راهنمایی و رانندگی

دسته بندی جرایم راهنمایی و رانندگی و خلافی‌ها به صورت زیر است:

 1. قبض جریمه الصاقی
 2. قبض جریمه تسلیمی
 3. قبض جریمه دو برگی
 4. قبض جریمه دوربین
 5. قبض روش خودداری

قبض جریمه الصاقی

خلافی‌های الصاقی زمانی رخ می‌دهد که خودرو در غیاب راننده جریمه می‌شود. در این نوع خلافی زمانی که خودرو در جای نا‌مناسب پارک شده (مقابل پارکینگ مسکونی، تابلو توقف ممنوع) و راننده در خودرو حضور ندارد. مامور به علت دسترسی نداشتن به مدارک خودرو اطلاعات عمومی را در برگه خلافی درج می‌کتد و برگه خلافی را به شیشه ماشین می‌چسباند و راننده موظف است آن را پرداخت کند. برای نمونه قبوضی که به شیشه برف‌پاک کن چسبانده می‌شوند همگی از نوع الصاقی هستند.

برای شروع برنامه‌نویسی به چه مهارت‌ها و استعدادهایی نیاز داریم؟

برنامه‌نویسان، نیازمند مهارت‌های متعددی هستند تا بتوانند مسئولیت‌هایی که به عهده‌شان قرار می‌گیرد را به حرفه‌ای‌ترین شکل ممکن انجام دهند. بهترین برنامه‌نویسان، علاوه بر دانش برنامه‌نویسی و مهارت‌های تکنیکی، باید دارای قابلیت‌هایی مثل تفکر خلاقانه و کار تیمی باشند. در زیر، پیش از پاسخ دادن به این سوال که چگونه برنامه نویسی را شروع کنیم، مهارت‌ها و استعدادهای مورد نیاز یک برنامه‌نویس را نام می‌بریم:

● تسلط کامل بر یک یا چند زبان برنامه‌نویسی
● یادگیری مفاهیم و کاربرد آن‌ها برای حل مسائل دیگر
● مهارت‌های ریاضیاتی
● مهارت‌های حل مسئله
● مهارت‌های ارتباطی
● مهارت‌های نویسندگیhttps://pishkhan24.com/khalafi/blog/trafficfines/
● کنجاو بودن

همانطور که می‌توان از فهرست فوق نتیجه گرفت، برنامه‌نویسی، علاوه بر مهارت، نیازمند استعدادها و ویژگی‌های شخصیتی خاصی نیز می‌باشد. بنابراین، توصیه می‌شود که پیش از تصمیم‌گیری برای شروع یادگیری برنامه‌نویسی و انتخاب آن به عنوان یک حرفه، در آزمون‌های شخصیت شناسی شرکت کنید تا با استعدادهای خود بیشتر آشنا شوید.

چگونه برنامه نویسی را شروع کنیم؟

خلافی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *