FiFa13.ir
FiFa13.ir
فوتبال ایران + مسابقات آنلاین فیفا - قوانین مسابقات
مسابقات آنلاین فیفا 11  تركالكی اسپورت  تركالكی نیوز 7  فقط بارسلونا  فیفا بازهای ایرانی  کوتاه کننده لینک رایگان 

به نظر شما قوی ترین تیم باشگاهی اروپا کدام تیم است ؟ (انتخاب چند گزینه نیز ممکن است)» تعداد مطالب :
» تعداد نویسندگان : 1
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» بازدید کل :
» آخرین بازدید :

» آخرین بروز رسانی :


» افراد آنلاین :

از تمامی بازیکنان خواهش می شود قوانین زیر را بصورت کامل و دقیق بخوانند تا در اجرای بازیها و اعلام نتایج دچار مشکل نشوند.
 • مهم : چنانچه تیمی بدون مدرک روشن و تنها بر طبق حرف و حدس و گمان به تیم دیگر تهمت ادیت و ... وارد کند در هر مرحله که باشد از جام اخراج می شود مگر آنکه برای ادعای خود دلیل روشن بیاورد.


 • 1 - شرط حضور در مسابقات داشتن ADSL با حداقل سرعت 128 می باشد.

 • 2 - زمان رسمی شروع بازی ها ساعت 10:00 شب می باشد ولی تیمها می توانند با در جریان گذاشتن مدیر سایت و همچنین رضایت طرفین از لحظه اعلام برنامه ی بازی ها در سایت ( كه معمولا ظهر می باشد ) بازی خود را انجام دهند. این قانون برای زمانیست كه بازیكنان به دلایلی نمی توانند راس ساعت 10:00 شب حاضر شوند. به هیچ عنوان برنامه ی بین دو تیم خاص به روز یا شب دیگر موكول نمی شود مگر آنكه برای تمام تیمها در آن شب برنامه به تعویق بیفتد و این در موارد بسیار خاص و با نظر مدیر سایت خواهد بود.

 • 3 - برای انجام بازی, بعد از ساعت 10:30 ( تا ساعت 6:30 صبح ) علاوه بر هماهنگی با حریف نیاز به در جریان گذاشتن مدیر سایت می باشد و چنانچه این هماهنگی صورت نگیرد و راس ساعت 10:00 تا 10:30 یكی از دو تیم یا هر دو تیم برای بازی در گیم رنجر On نباشند مطابق قوانین بعدی نتیجه از سوی مدیر سایت 0-0 یا 0-3 اعلام خواهد شد و تیمی حق اعتراض ندارد.

 • 4 - در این سایت معمولا بازیها در 4 گروه 4 تیمی شروع شده و پس از 6 بازی گروهی ( 3 جفت رفت و برگشت ) دو تیم اول و دوم هر گروه به دور حذفی راه پیدا کرده و طبق برنامه با هم بازی خواهند کرد تا برنده نهایی مشخص شود. کل مراحل مسابقات از شروع تا پایان 6 شب متوالی و در هر شب یک بازی رفت و برگشت می باشد.

 • 5 - ممكن است برای تنوع , بعضی جامها به صورت دیگری ( غیر از آنچه در بند قبل آمده ) برگزار شود كه به موقع خود در مورد همان جام توضیح داده خواهد شد اما اكثر قوانین زیر در تمام جامها بكار گرفته میشود. برای دیدن نحوه برگزاری انواع جامهای سایت FiFa13.ir به ( این لینك ) مراجعه كنید.

 • 6 - برنامه ی بازی های گروهی یا حذفی به ترتیب همان روز در سایت اعلام می شود. بنابراین هر روز در چند نوبت به سایت سر زده و نتایج و برنامه ی بازیها را چک کنید.

 • 7 - تمام بازیها رفت و برگشت بوده و تایم بازی در تمام مسابقات 6 دقیقه به صورت Classic و با سرعت Normal می باشد. تنها در صورتی میتوان با سرعت Fast بازی کرد که با رضایت هر دو طرف باشد. بازی در هوای برفی و بارانی نباید انجام شود.

 • 8 - در صورتیکه یکی از بازیکن ها به موقع و راس ساعت 10:00 برای بازی حاضر نشد بازیکن مقابل موظف است حداکثر تا نیم ساعت یعنی 10:30 در GameRanger به صورت on باشد تا بازیکن مورد نظر بیاید.چنانچه بازیکن نهایتا پس از نیم ساعت برای بازی حضور نیافت بازیکن حریف می تواند وضعیت را در فرم ارسال نتایج توضیح دهد و نتیجه برای هر بازی رفت و برگشت به طور جداگانه 0-3 به سود بازیکن حضور یافته اعلام میشود.

 • 9 - گلهای بازیهایی كه بدون انجام بازی 0-3 به سود یك بازیكن اعلام میشود در جدول رده بندی لحاظ نمی شود و فقط امتیاز آن بازی برای بازیكن محسوب خواهد شد و مخصوص زمانی است كه تشخیص داده شود فرد مقابل اصلا برای بازی حضور ندارد. ( این قانون با قوانین 19 و 23 تفاوت دارد. )

 • 10 - بازی برگشت باید بلافاصله بعد از بازی رفت و یا نهایتا با فاصله 5 دقیقه ای از بازی رفت انجام شود و بلافاصله بعد از اتمام هر 2 بازی, نتیجه ی بازیها توسط هر دو بازیكن ارسال شود.

 • 11 - اعمال قوانین برای هر کدام از بازیهای رفت و برگشت به صورت جداگانه تصمیم گیری می شود. برای مثال اگر بازیکنی فقط در دیدار رفت حضور پیدا کند و بازی برگشت را به هر دلیلی بازی نکند فقط نتیجه بازی برگشت 0-3 اعلام خواهد شد و نتیجه بازی رفت مطابق نتیجه بدست آمده در بازی منظور می گردد.

 • 12 - ارسال نتایج بازیها نهایتا تا ساعت 7:00 صبح روز بعد امکانپذیر میباشد. چنانچه تا این زمان هیچکدام از دو بازیکن نتیجه را اعلام نکنند ( به هردلیلی اعم از پینگ بالا - Log و Delay - كلاس داشتن - مهمانی رفتن و ... ) به این منظور تلقی میشود که هر دو بازیکن برای بازیها حضور نداشته اند و نتیجه ی هر دو بازی رفت و برگشت اگر در دور گروهی باشد 0-0 اعلام میشود و اگر در دور حذفی باشد به طور قرعه یکی از تیمها برنده محسوب شده و به دور بالاتر خواهد رفت. ( بهترین زمان برای اعلام نتیجه بلافاصله بعد از اتمام هر دو بازی رفت و برگشت میباشد.)

 • 13 - ( خیلی مهم ) تمام بازیکنان موظفند قبل از شروع بازیها VPN و تمام نرم افزارهای در حال اجرا را ببندند. ( مانند انواع مسنجرها – انواع پلیرها – انواع مدیریت دانلودها و ... ) این قانون جهت جلوگیری از Log و Delay های ناخواسته در حین بازی میباشد. چنانچه تشخیص داده شود بازیكنی حین بازی به عمد این نرم افزارها را باز گذاشته , نتیجه بازی به ضرر او و 0-3 اعلام خواهد شد حتی اگر بازی را برده باشد و بسته به نظر مدیر سایت امكان دارد كه این 3 گل , برای تفاضل گل نیز در جدول حساب شود .

 • 14 - وجود کمی Log و یا Delay به اندازه چند میلی ثانیه که قابل چشم پوشی باشد در هر بازی امری طبیعی است. بنابراین اگر قابل چشم پوشی باشد بازیها را ادامه دهید تا نتایج به موقع برای اعلام به دست مدیران سایت برسد و در اعلام نتایج وقفه بوجود نیاید. در این حالت هر دو بازیکن باید نتیجه به دست آمده را قبول داشته باشند و بعد از اتمام بازیها بهانه ی Log و Delay نیاورند.

 • 15 - چنانچه Log یا Delay برای بازیکن مهمان زیاد باشد این بازیکن تا دقیقه 5 بازی وقت دارد بازی را نیمه تمام رها کرده و با زدن گل به خودی از بازی خارج شود. در این حالت هر نتیجه ای تا قبل از دقیقه 5 بدست آمده باشد نادیده تلقی شده و بازی به طور کامل باید از ابتدا و نتیجه 0-0 برگزار گردد.

 • 16 - چنانچه هر بازیکن بعد از دقیقه 5 بازی اعلام Log و Delay نماید بازی جایگزین از همان دقیقه و همان نتیجه بدست آمده شروع می شود. به عنوان مثال اگر بازیکنی در دقیقه 35 بازی در حالیکه مثلا نتیجه 1-3 به سود هر طرف باشد و اعلام Log و Delay نماید و از بازی خارج شود بازی جایگزین از دقیقه 35 و نتیجه 1-3 برگزار میشود و اگر اصلا برای بازی حاضر نشد نتیجه بازی به ضرر او ثبت خواهد شد.

 • 17 - هدف از بازیها ایجاد فضای دوستی و سرگرمی است. تمام بازیکنان با هم همکاری کنند و به دنبال بهانه های بچه گانه حین بازی و پس از آن نباشند. چند مورد از بهانه های رایج عبارتند از :  ( من داخل بازی نبودم !  برادرم جای من بازی میکرد ! داشتم با تلفن حرف میزدم ! و ... )  در اینجا به عنوان یک قانون اعلام میشود هر بازیکنی که بهانه های این چنینی و مشابه بیاورد در نتایج تغییری به وجود نمی آید و بدتر از آن اگر به این دلایل بازی را ترک کند در جا نتیجه ی بازی 3-0 به سود طرف مقابل اعلام می شود.

 • 18 - باز هم تاکید می شود اگر تشخیص داده شود بازیکنی بهانه های مختلف بیاورد, مطابق قوانین بند قبل, نتیجه اعلام خواهد حتی اگر به جای آن بازیکن برادرش – پسر عموش – نوه ی عمه ی پدربزرگش و ... ! داخل اون بازی بوده باشه . بنابراین پشت سیستمتون بنشینید و  2 بازی را راحت و بی دردسر انجام بدهید.

 • 19 - اگر بازیكنی كه در بازی با تعداد گلهای زیاد عقب باشد و به عمد و بهانه های بیجا ( مانند Log و ... ) بازی را ترك كند به این خیال كه نتیجه سنگین تر نشود و یا به هر دلیلی از بازی ای كه باید ادامه یابد انصراف دهد, مدیر سایت هنگام اعلام نتیجه 3 گل اضافه تر از نتیجه ای كه بدست آمده به ضرر او اعلام خواهد نمود كه این 3 گل اضافه تر در تفاضل گل نیز محسوب می شود. ( بر خلاف قانون 9 ). پس به هوای كمتر گل خوردن بازی را ترك نكنید.

 • 20 - تنها در حالیکه Log و Delay زیاد باشد طوریکه نتوان به بازی ادامه داد می توان بازی مجدد را طبق قوانین بند قبل ( قبل یا بعد از دقیقه 5 ) اجرا نمود. زمان برگزاری بازی مجدد بستگی به نظر هر دو بازیکن دارد و به عهده سایت نمی باشد . بازی مجدد می تواند در بازه زمانی 10:00 همان شب تا 6:30 صبح روز بعد با هماهنگی دو بازیکن باشد . به عبارت ساده تر نتیجه ی هر دو بازی چه Log و Delay باشد و چه نباشد باید نهایتا تا ساعت 7:00 صبح روز بعد به دست مدیر سایت رسیده باشد و امکان برگزاری بازی و اعلام نتایج بعد از ساعات اعلام شده مقدور نمی باشد و ترتیب اثر داده نخواهد شد.

 • 21 - توجه کنید بازه زمانی 10:00 تا 6:30 اعلام شده در بند قبل فقط مخصوص بازی هایی است که Log و Delay شدید دارند. بنابراین قانون شروع بازی راس ساعت 10:00 شب و نهایتا تا 30 دقیقه صبر برای حضور بازیکن مقابل, الزامی و پابرجاست. پس بازیکنی که در بازه زمانی 10:00 تا 10:30 برای بازیها حاضر نشود نمی تواند این ادعا را داشته باشد که بازی یا بازیها بعد از ساعت 10:30 ( و تا ساعت 6:30 صبح روز بعد ) برگزار شود. و به طبع نتیجه بازی به ضرر او اعلام خواهد شد.

 • 22 - هیچ بازیکنی حتی به دلیل Log یا Delay نمی تواند هر دو بازی را هاست باشد مگر آنكه اولا بازیكن مقابل راضی باشد و ثانیا هیچ چاره ای جز این كار نباشد.

 • 23 - بازیكنان موظفند هر دو بازی رفت و برگشت را تا پایان بازی ادامه دهند. برای مثال اگر در دور حذفی تیم (الف) تیم (ب) را با اختلاف و مثلا نتیجه 2-8 ببرد , تیم (الف) بایــــــــــد بازی برگشت را هم بازی كند و اینطور تصور نكند كه به بهانه های گوناگون بازی نمیكند و نتیجه در نهایت 0-3 به سود حریفش شده و بدون انجام بازی برگشت , 5-8 به دور بعدی می رود . فرصت انجام بازی باید برای هر دو بازیكن وجود داشته باشد حتی اگر تیمی ضعیف باشد اما امكان اینكه بتواند نتیجه را در بازی برگشت جبران كرده و صعود كند وجود دارد. به هر حال اگر در طول بازیها چنین حالتی از سوی تیم (الف) یا (ب) مشاهده شد اعمال حكم به عهده مدیر سایت خواهد بود و هر نتیجه ای كه مدیر سایت در نظر بگیرد به عنوان تفاضل گل هم حساب خواهد شد. ( برخلاف قانون 9 )


قانون جلوگیری از ادیت:

 • مهم : چنانچه تیمی بدون مدرک روشن و تنها بر طبق حرف و حدس و گمان به تیم دیگر تهمت ادیت و ... وارد کند در هر مرحله که باشد از جام اخراج می شود مگر آنکه برای ادعای خود دلیل روشن بیاورد.

 • 24 - هیچ تیمی نمی تواند با تیم ادیت شده و بازیکنان خارج از لیست آن تیم وارد بازیها گردد مگر اینکه فهرست واقعی آن تیم (فوتبال واقعی) در فصل نقل و انتقالات جدید (2012 – 2011 ) تغییرات جزیی کرده باشد و بازیکن یا بازیکنان جدید به فهرست اضافه شده باشند. در این حالت اگر آن بازیکن جدید را به فهرست تیم خود در فیفا 11 اضافه کنید شامل قانون ادیت نمی باشد و می توان در مسابقات شرکت کرد.

 •  25 - چنانچه تیمی حتی یك بازیكن را در تركیب خود بازی دهد كه نه فصل 2010 - 2011 و نه فصل 2011 - 2012 ( و نه 2012 - 2013 که در زیر توضیح داده می شود ) در آن تیم حضور داشته و به عبارت دیگر اصلا جزء آن تیم نبوده و نیست, مدیر سایت آن بازی یا بازیها را 0-3 به سود حریف آن تیم اعلام میكند.

 • 26 - ( قانون قدیم ) : از آنجا که ممکن است فهرست بعضی از تیم ها در فوتبال واقعی دستخوش تغییرات بسیاری در زمینه ی بازیکنان شده باشد هر تیم شرکت کننده در این مسابقات حداکثر حق استفاده از 3 بازیکن جدید در فهرست تیم خود را دارد. لذا در صورتیکه 3 بازیکن جدید به بالا در فهرست تیم یا زمان تعویض مشاهده گردد حتی در صورتیکه همه ی آنها در تیم واقعی آن باشگاه در فصل 2012 – 2011 باشند ولی آن تیم از این مسابقات کنار گذاشته خواهد شد.


 • 27 - ( قانون جدید ) : از آنجا که وارد فصل 2013 - 2012 شده ایم قانون بالا کمی تغییر می کند به این ترتیب که تیمها حداکثر تا 5 بازیکن جدید که در حال حاضر در تیم واقعی در فصل 2013 - 2012 ( و 2012 - 2011 ) هستند را می توانند به تیم خود ترنسفر کنند اما در هر لحظه اجازه بازی دادن به حداکثر 3 نفر از آنها خواهند داشت. یعنی چنانچه مثلا 3 بازیکن جدید از اول بازی درون ترکیب بوده باشند به شرطی اجازه ورود بازیکن جدید چهارم در ترکیب را خواهند داشت که نفر چهارم جایگزین یکی از آن 3 بازیکن جدید که تا آن لحظه در ترکیب بوده اند شود و یا اگر مثلا 2 بازیکن جدید را از اول در ترکیب داشته اند فقط اجازه ورود 1 بازیکن جدید دیگر در طول بازی با انجام تعویض خواهند داشت.


 • 28 - با توجه به قانون 27 چنانچه تیمی همزمان در هر لحظه از بازی بیشتر از 4 بازیکن ترنسفری استفاده کند بازی را خواهد باخت. توجه شود این قوانین فقط مخصوص ترنسفرهای مجاز گفته شده است و ترنسفرهای غیر مجاز یعنی ورود بازیکنی که اصلا در 3 فصل فوق در ترکیب واقعی آن تیم نبوده ادیت محسوب می شود حتی اگر 1 بازیکن باشد و با آن تیم برخورد می شود.


 • 29 - برای بازیکنانی که از طی این فصول 2012 - 2011 و 2013 - 2012 از تیمی جدا شده اند قانونی وجود ندارد و فعلا استفاده از آنان در ترکیب آزاد است.


 • 30 - چنانچه در طول انجام جام تشخیص داده شود تیمی دارای ادیت می باشد بازی آن تیم در مرحله اول 0-3 به سود حریفش اعلام شده و در صورت ادامه, آن تیم از مسابقات حذف می شود.


نحوه ی اعمال و ارسال نتایج :

 • برای اطلاع از نحوه اعمال و ارسال نتایج بازی و قوانین مرتبط با آن لطفا به بخش (( فرم ارسال نتایج )) مراجعه فرمایید.


بـا تشـکر
 T . Titanium

1272370


:: مرتبط با: اخبار , قوانین مسابقات ,
نویسنده : T.Titanium
تاریخ : شنبه 15 بهمن 1390
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات