Menu
پیشخوان

چگونه برنامه نویس شویم؟ استخدام برنامه نویس در سایت جاب ویژن

قابلیت‌های خارق‌العاده‌ی فناوری‌های دیجیتال، از همان اولین سال‌های توسعه‌ی این فناوری‌ها، پتانسیل بالای آن‌ها برای تغییر همیشگی دنیای سنتی ما به دنیایی مدرن را نشان می‌دادند و نهایتا فناوری‌های دیجیتال، سومین انقلاب صنعتی را پدید آوردند.

توسعه‌ی زبان های برنامه نویسی، به ما امکان داد تا مرزهای خیال را پشت سر بگذاریم و فناوری‌هایی را که تا همین چند دهه پیش، تنها در فیلم‌های علمی-تخیلی می‌دیدیم، به واقعیت تبدیل کنیم.

امروزه به سختی می‌توانید لحظه‌ای از زندگی خود را بدون حضور فناوری‌های دیجیتال خلق شده توسط برنامه‌نویسان تصور کنید. آخرین باری که گوشی خود را چک کردید، کی بود؟ یک دقیقه‌ی پیش یا یک ساعت پیش؟ اگر دارید این متن را مطالعه می‌کنید، یعنی در حال استفاده از یک فناوری دیجیتال برنامه‌نویسی‌شده هستید. اگر به دل طبعیت رفته‌اید و در حال گوش‌دادن به موزیک هستید، احتمالا دارید از یک فناوری دیجیتال استفاده می‌کنید. این کاربرد گسترده‌ی فناوری‌های دیجیتال در زندگی‌های مدرن، به خوبی نشان می‌دهد که چرا خیلی‌ها به دنبال پاسخ دادن به این سوال هستند که چگونه برنامه نویسی را شروع کنیم؟

راهنمای استخدام برنامه نویس ویژه کارجویان

پیشرفت فناوری موجب ایجاد مشاغل و مسیرهای شغلی مختلفی شده است. یکی از مواردی که طی این سال‌ها با رشد چشمگیری همراه بوده، توسعه برنامه‌ها است. امروز به معنای واقعی کلمه، میلیون‌ها برنامه از برنامه‌های موسیقی گرفته تا برنامه بانکی در دسترس است. همه‌ی این برنامه‌ها به یک یا چند توسعه‌دهنده نیاز دارند، همین موضوع نیز نیاز بیشتر سازمان‌ها به استخدم برنامه نویس را توجیه می‌کند. در واقع توسعه‌ی نرم‌افزار یک زمینه کاری با رشد سریع استخدام برنامه نویس  و دارای پتانسیل شغلی زیادی است.

بررسی آگهی‌های استخدام برنامه نویس

تولید و خلق برنامه‌های نرم‌افزاری با نوشتن کد اتفاق می‌افتد. بسته به شرکتی که در آن کار می‌کنند، یک توسعه‌دهنده‌ی نرم‌افزار نیازهای کاربر را تجزیه و تحلیل می‌کند و سپس نرم‌افزاری را ایجاد می‌کند، مشکلی را حل می‌کند، سرگرمی ایجاد می‌کند یا به زبان ساده زندگی را برای مردم آسان می‌کند. با توجه به گستردگی حوزه‌ی برنامه‌نویسی، فرصت‌های شغلی آن‌ها نیز تفاوت‌های زیادی با هم دارد. اینکه یک سازمان چه وظایفی را برعهده شما بگذارد،  به عوامل بسیاری زیادی همچون زمینه فعالیت شرکت، نقش شما در تیم، برنامه‌ای که قصد توسعه آن را دارند و … بستگی دارد. در ادامه به بررسی برخی از وظایف و مهارت‌های متداول در این حوزه می‌پردازیم.

وظایف و مسئولیت‌ها

 

برای شروع برنامه‌نویسی به چه مهارت‌ها و استعدادهایی نیاز داریم؟

برنامه‌نویسان، نیازمند مهارت‌های متعددی هستند تا بتوانند مسئولیت‌هایی که به عهده‌شان قرار می‌گیرد را به حرفه‌ای‌ترین شکل ممکن انجام دهند. بهترین برنامه‌نویسان، علاوه بر دانش برنامه‌نویسی و مهارت‌های تکنیکی، باید دارای قابلیت‌هایی مثل تفکر خلاقانه و کار تیمی باشند. در زیر، پیش از پاسخ دادن به این سوال که چگونه برنامه نویسی را شروع کنیم، مهارت‌ها و استعدادهای مورد نیاز یک برنامه‌نویس را نام می‌بریم:

● تسلط کامل بر یک یا چند زبان برنامه‌نویسی
● یادگیری مفاهیم و کاربرد آن‌ها برای حل مسائل دیگر
● مهارت‌های ریاضیاتی
● مهارت‌های حل مسئله
● مهارت‌های ارتباطی
● مهارت‌های نویسندگی
● کنجاو بودن

ز کلمات کلیدی استفاده کنید.

تعداد زیادی از آگهی‌های شغلی که فکر می‌کنید برای شما مناسب هستند و مایل هستید که برای آن‌ها رزومه ارسال کنید را مطالعه کنید. اگر تعداد آگهی‌های موجود زیاد نیست، آگهی‌های منقضی شده را نیز مطالعه کنید. معمولا کارفرمایان در آگهی‌های مربوط به یک گروه شغلی، مهارت‌ها و انتظارات خاصی را مد نظر دارند.
شما می‌توانید با مطالعه‌ی آگهی‌های مرتبط با گروه شغلی خود، کلیدواژه‌ای که می‌دانید کارفرمایان به آن علاقه دارند، تعریف کنید و در نوشتن روزمه‌ی خود، از آن استفاده و بر آن تاکید نمایید.

نمونه رزومه‌های گروه شغلی مورد نظر خود را مطالعه کنید.

یکی از بهترین روش‌ها برای ایجاد یک روزمه‌ی خوب، الهام گرفتن ار نمونه رزومه‌های گروه شغلی خودتان است. شما می‌توانید از این نمونه رزومه‌ها به عنوان یک قالب رزومه استفاده کنید ولی آن را شخصی‌سازی کنید تا منحصر به فرد شود.

تنها اطلاعات مرتبط را در رزومه وارد کنید و اطلاعات مهم‌تر را در ابتدای رزومه بیاورید.

یکی از مهم‌ترین نکاتی که در نوشتن رزومه باید به آن دقت داشته باشید، خلاصه‌نویسی است. شما باید با کمترین کلمات ممکن، بیشترین و مهم‌ترین اطلاعات را در رابطه با خودتان به کارفرما بدهید. به یاد داشته باشید که اکثر کارفرماها، اگر ابتدای رزومه را نپسندند، از خواندن ادامه‌ی آن صرف نظر می‌کنند. بنابراین، جذاب‌ترین و مرتبط‌ترین اطلاعات را در ابتدای رزومه بگذارید و در انتهای رزومه می‌توانید به مهارت‌ها، تجربیات و افتخارات جانبی خود اشاره کنید.

ساده‌نویسی کنید.

در نوشتن رزومه‌ی خود از ساده‌ترین کلمات استفاده کنید، که مفهوم چند پهلو ندارد و سریعا منظور شما را به خواننده منتقل می‌کنند.

توجه کارفرما را به دستاوردهای مهمتان جلب کنید.

به جای اینکه همه‌ی تجربیات کاری خود را فهرست‌وار در قسمت سوابق کاری رزومه بیاورید، تنها به مهم‌ترین و موفقیت‌آمیزترین آن‌ها بپردازید و در صورت امکان، از اعداد برای نشان دادن موفقیت خود استفاده کنید. یک بخش دستاوردهای مرتبط، مثل موفقیت‌های تحصیلی در رزومه‌ی خود داشته باشید.

ر سری به صفحه‌ی فرصت‌های شغلی جاب ویژن بزنید و از فیلتر گروه شغلی «توسعه نرم افزار و برنامه نویسی» استفاده کنید، تعداد بسیار زیاد آگهی‌های استخدام برنامه نویس، شما را شگفت‌زده می‌کند. اما چرا تقاضا برای جذب برنامه نویس تا این حد بالا است؟ با نگاهی به زندگی روزمره‌ی خود، به جواب این سوال پی می‌برید.

امروزه، زندگی ما بیش از هر زمان دیگری با فضای مجازی و ابزارهای دیجیتال، گره خورده است؛ به طوری که برای انجام بسیار از امور روزمره‌ی خود، وابستگی شدیدی به اینترنت و ابزارهای نرم‌افزاری مختلف داریم.

با این حال، باید بدانید که روند دیجیتالی شدن و مجازی شدن زندگی انسان، تازه در آغاز راه است و پیش‌بینی می‌شود که در دهه‌ی پیش رو و تا سال ۲۰۳۰، شاهد تحولی عظیم در فناوری‌های دیجیتال باشیم. در واقع ما اکنون در اوج سومین انقلاب صنعتی، یعنی انقلاب دیجیتال قرار داریم.

امروزه، همه‌ی کسب‌وکارها و حتی خدمات دولتی، در حال دیجیتالی شدن هستند و بنابراین، نیاز به استخدام برنامه نویس، بیش از هر دوره‌ی دیگری در تاریخ، احساس می‌شود. با وجود بالا رفتن روز افروزن اهمیت دانش برنامه‌نویسی، هنوز راهی طولانی تا عمومی شدن زبان‌های برنامه‌نویسی و توسعه‌ی یک یا چند زبان برنامه‌نویسی جامع، پیش رو داریم. بنابراین، حداقل تا چند نسل دیگر، برنامه‌نویسی به صورت یک دانش تخصصی باقی خواهد ماند و حقوق برنامه نویس، به عنوان یک شغل تخصصی، همچنان، بالاتر از اکثر مشاغل خواهد بود.

مزایای مشاغل مرتبط با برنامه‌نویسی

هر کسی پیش از انتخاب شغل آینده‌ی خود باید جنبه‌های بسیار زیادی را در نظر بگیرد. هر شغلی، مزایا و معایب خودش را دارد. در این جا می‌خواهیم تعدادی از مزایای متعدد گروه شغلی برنامه‌نویسی را به شما معرفی کنیم.

فرصت‌های شغلی زیاد

همانطور که در ابتدای مقاله گفتیم، تقاضا برای استخدام برنامه نویس، روزبه‌روز در حال افزایش است. برنامه‌نویسان هرگز بی‌کار نمی‌مانند و نیازی نیست که نگران آینده‌ی شغلی خود باشند. پیشبینی شده است که بازار کار برنامه نویسی و توسعه‌ی نرم افزار، از سال ۲۰۱۹ تا سال ۲۰۲۹، تا ۲۲ درصد رشد داشته باشد.   استخدام

راهنمای استخدام برنامه نویس ویژه کارجویان

پیشرفت فناوری موجب ایجاد مشاغل و مسیرهای شغلی مختلفی شده است. یکی از مواردی که طی این سال‌ها با رشد چشمگیری همراه بوده، توسعه برنامه‌ها است. امروز به معنای واقعی کلمه، میلیون‌ها برنامه از برنامه‌های موسیقی گرفته تا برنامه بانکی در دسترس است. همه‌ی این برنامه‌ها به یک یا چند توسعه‌دهنده نیاز دارند، همین موضوع نیز نیاز بیشتر سازمان‌ها به استخدام برنامه نویس را توجیه می‌کند. در واقع توسعه‌ی نرم‌افزار یک زمینه کاری با رشد سریع و دارای پتانسیل شغلی زیادی است.

https://jobvision.ir/jobs/category/developer

بررسی آگهی‌های استخدام برنامه نویس

تولید و خلق برنامه‌های نرم‌افزاری با نوشتن کد اتفاق می‌افتد. بسته به شرکتی که در آن کار می‌کنند، یک توسعه‌دهنده‌ی نرم‌افزار نیازهای کاربر را تجزیه و تحلیل می‌کند و سپس نرم‌افزاری را ایجاد می‌کند، مشکلی را حل می‌کند، سرگرمی ایجاد می‌کند یا به زبان ساده زندگی را برای مردم آسان می‌کند. با توجه به گستردگی حوزه‌ی برنامه‌نویسی، فرصت‌های شغلی آن‌ها نیز تفاوت‌های زیادی با هم دارد. اینکه یک سازمان چه وظایفی را برعهده شما بگذارد، به عوامل بسیاری زیادی همچون زمینه فعالیت شرکت، نقش شما در تیم، برنامه‌ای که قصد توسعه آن را دارند و … بستگی دارد. در ادامه به بررسی برخی از وظایف و مهارت‌های متداول در این حوزه می‌پردازیم.

فرصت های شغلی برنامه نویسی

وظایف و مسئولیت‌ها

 • تجزیه و تحلیل نیازهای کاربران و سپس طراحی، آزمایش و توسعه نرم‌افزاری برای پاسخگویی به این نیازها.
 • نوشتن و اجرای کد کارآمد.
 • حفظ و ارتقا سیستم های موجود.
 • نظارت بر کیفیت عملکرد نرم‌افزار از طریق تست و تعمیر و نگهداری.
 • مستند کردن تمام مولفه‌های برنامه برای نگهداری و ارتقاء آن در آینده.
 • همکاری نزدیک با سایر توسعه‌دهندگان، طراحان UX و تحلیل‌گران تجارت.

مهارت‌ها شغلی برنامه نویسان

اگر می‌خواهید به عنوان یک برنامه‌نویس به سازمانی وارد شوید، باید مهارت‌های نرم‌افزاری بالایی داشته باشید و مهم‌تر از همه بتوانید آن‌ها را در مصاحبه به کارفرما اثبات کنید. بنابراین، مهارت‌های خود را کاملا صادقانه بنویسید، چون مصاحبه‌های استخدام برنامه نویس در سازمان‌ها اصولا با گرفتن چند تست انجام می‌گیرد. این مهارت‌ها نیز بسته به هر سازمان متفاوت است.

 • استعداد ریاضی
 • مهارت حل مسئله
 • تسلط بر زبان‌های برنامه نویسی (انواع مختلف نقش توسعه‌دهنده به زبان های مختلفی نیاز دارد)
 • دانش و علاقه به سیستم های رایانه ای و آخرین فن‌آوری‌ها
 • توانایی یادگیری سریع فن‌آوری‌های جدید
 • مهارت مدیریت زمان
 • توجه به جزئیات و تمایل به بررسی بیشتر داده‌ها

بررسی میانگین حقوق برنامه نویس‌ ها

همانطور که در ابتدا گفتیم، حوزه‌ی مشاغل برنامه‌نویسی بسیار گسترده است، بنابراین حقوق و دستمزد برنامه‌نویسان نیز با توجه به استکی که در آن مشغول هستند، متفاوت است.

اینکه کارجویان چه عددی را به عنوان حقوق درخواستی در رزومه خود درج کنند، سوال بسیاری از کارجوها است. رسیدن به یک عدد دقیق آن هم بدون هیچ متر و معیار و اطلاعاتی از حقوق درج شده در آگهی‌های استخدام برنامه نویس این مشکل را دوچندان کرده است.

شما در صفحه فرصت‌های شغلی سایت جاب ویژن، با استفاده از فیلتر حقوق می‌توانید آگهی‌های شغلی که با حقوق درخواستی شما همخوانی دارند را پیدا کنید.

‍ بازار کار زبان‌های مختلف برنامه نویسی

اینکه شما کدام زبان برنامه‌نویسی را انتخاب می‌کنید به عوامل مختلفی بستگی دارد. انتخاب زبان برنامه‌نویسی تعیین می‌کند که شما برنامه‌نویس موبایل شوید یا وب، برنامه‌نویس فرانت‌اند باشید یا بکند و …

شرایط بازار کار هرکدام از این حوزه‌ها با هم متفاوت است. محبوبیت بعضی از زبان‌های برنامه‌نویسی در طی زمان کم یا زیاد شده است. اما در مجموع می‌توان با قاطعیت گفت که بازار کار برنامه‌نویسی در حال حاضر و طی سالیان آینده پر‌رونق است. روند رو به رشد آگهی‌های جذب برنامه نویس از جمله استخدام برنامه نویس پایتون، برنامه نویس اندروید، برنامه نویس NET.، برنامه نویس front end و … نیز نشان از آینده‌ی روشن مشاغل برنامه‌نویسی دارد.

بازار کار و ماهیت کار برنامه‌نویسی حتی موجب شده تا شما از هرجایی بتوانید کار خود را انجام دهید. بنابراین درصورتی که به دنبال آگهی‌های استخدام برنامه نویس دورکاری نیز هستید، پیدا کردن کار برای شما دشوار نخواهد بود.

‍ چطور برنامه نویسی را یاد بگیرم؟

 • درباره‌ی هدف نهاییتان با خود صادق باشید. هدفتان از یادگیری برنامه‌نویسی چیست؟ تعیین هدف تا حد زیادی می‌تواند مسیر آموزش شما را تغییر دهد.
 • مدرک تحصیلی خود را در رشته مهندسی کامپیوتر بگیرید. اگر تمایلی به تحصیل در این رشته ندارید، باید حتما تا حد زیادی در این زمینه مطالعه داشته باشید.
 • یک زبان را برای یادگیری انتخاب کنید و درصورت امکان دوره‌ی آموزشی متناسب با آن را بگذرانید.
 • کد نوشته شده توسط توسعه‌دهندگان با تجربه را بخوانید و بررسی کنید.
 • جامعه‌ی مهندسین نرم‌افزار را پیدا کنید و در آن فعال باشید. یک جامعه‌ی مهندسی نرم‌افزار در دنیای واقعی به شما راهنمایی می‌دهد که کجا یادگیری خود را متمرکز کنید.
 • تمرین کنید. با توجه به آموخته‌های خود شروع به تولید یک برنامه‌ی ساده کنید. این کار نه تنها به یادگیری شما کمک می‌کند بلکه بعدها می‌تواند به عنوان نمونه کاری در فرآیند گزینش شما باشد.
 • مهارت های خود را قبل از مصاحبه‌ی شغلی تکمیل کنید. در این مرحله باید روی رزومه خود تمرکز کنید، زیرا این امر نقش مهمی در انتخاب شما دارد.
 • برای سازمان‌هایی که به دنبال استخدام برنامه نویس تازه کار هستند، رزومه ارسال کنید.

سخن آخر اینکه برنامه‌نویسی مهارتی نیست که از یادگیری آن پشیمان شوید. تهران باشید یا شهرستان، تازه کار باشید یا متخصص، زن باشید یا مرد، با هر سنی همیشه فرصت‌های شغلی برنامه نویسی هست که مناسب شما باشند. برای اینکار کافیست مهارت‌های خود را ارتقا دهید و به روز باشید.

راهنمای جامع استخدام با جاب ویژن

امکان دور کاری

یکی از بزرگترین مزیت‌های برنامه‌نویسی که باعث شده برنامه‌نویسان برخلاف بسیاری از افراد دیگر، در دوران قرنطینه به دلیل همه‌گیری کووید-۱۹ بیکار نشوند، امکان دورکاری برنامه نویسی است. به همه دلیل، خیلی از کارفرمایان، این روزها اقدام به انتشار آگهی‌های استخدام برنامه‌ نویس دورکاری می‌کنند. در صفحه‌ی فرصت‌های شغلی جاب ویژن، می‌توانید با استفاده از فیلتر گروه شغلی «توسعه نرم افزار و برنامه نویسی» به همراه فیلتر نوع همکاری «دورکاری» تعداد بالای آگهی‌های جذب برنامه نویس با شرایط دورکاری را که روزانه منتشر می‌شوند، مشاهده کنید. مزیت‌های دورکاری عبارتند از:

● ساعت کاری منعطف: یکی از مهم‌ترین مزیت‌های دورکاری این است که در بسیاری از موارد، ساعت کاری دست خود برنامه‌نویس است و او نیازی به هماهنگی با ساعت کاری کارفرما ندارد.
● کاهش هزینه‌ها و خطرات رفت و آمد: برنامه نویسی را می‌توانید در منزل خود و بدون نیاز به رفت و آمدهای پرهزینه و پرخطر به محل کار انجام دهید.
● راحتی و افزایش کارایی: کار کردن در محیط آرامش بخش و راحت منزل، با لباس‌های راحت و گوش دادن به موزیکی که دوست دارید، خیلی لذت بخش‌تر از کار کردن در یک شرکت یا سازمان است و همین مزیت، کارایی شما را بسیار بالا می‌برد.

امکان یافتن شغل بدون تحصیلات دانشگاهی

کارفرمایان در انتخاب برنامه‌نویس به ویژه، استخدام برنامه نویس تازه کار برای بعضی از مشاغل سطح پایین برنامه نویسی که معمولا شامل انجام بخش کوچکی از یک پروژه برنامه نویسی گسترده می‌باشند، مدرک تحصیلی از شما نمی‌خواهند. حتی افرادی که سن پایینی داشته باشند، می‌توانند از چنین مشاغلی، کسب درآمد کنند. اگر مهارت برنامه‌نویسی شما خیلی بالا باشد، حتی می‌توانید بدون داشتن تحصیلات و تنها با ارائه‌ی نمونه‌کارهای خود به کارفرما، جایگاه‌های شغلی نسبتا خوبی را تصاحب کنید.

امکان فریلنسینگ

برای اینکه از دانش و مهارت برنامه نویسی خود کسب درآمد کنید، نیازی نیست که حتما با جذب شدن در یک شرکت یا سازمان، زیر بار تعهد بروید و می‌توانید خیلی راحت، به صورت پروژه‌ای و فریلنسینگ، دورکاری برنامه نویسی را به عنوان شغل اصلی یا فرعی انجام دهید.

امکان اشتغال در زمان تحصیل

یکی از مزیت‌های برنامه‌نویسی که راه پیشرفت را برای شما بسیار باز می‌گذارد، امکان اشتغال در هنگام تحصیل است. از آن جایی که پیدا کردن کارهای پروژه‌ای و پاره‌وقت در گروه شغلی برنامه‌نویسی کار راحتی است، خیلی از دانشجویان رشته‌های کامپیوتر، در سال‌های آغازین تحصیلاتشان، برنامه‌نویسی را به صورت پروژه‌ای شروع می‌کنند.

راهنمای استخدام برنامه نویس

امکان راه‌اندازی کسب‌وکار خود

برنامه‌نویسان برای اینکه از مهارت خود، پول در بیاورند، نیازی به استخدام شدن ندارند. یک برنامه‌نویس می‌تواند نرم‌افزاها و اپلیکیشن‌های کاربردی تولید کرده و به فروش برساند یا اینکه برای یک راه‌اندازی یک کسب‌و‌کار در حوزه‌ی تجارت الکترونیک، اپلیکیشن طراحی کند. البته چنین کاری نیازمند ایده‌های بسیار خلاقانه و پشتوانه‌ی مالی است، زیرا تا زمانی که نرم‌افزار شما به مرحله‌ی فروش نرسد یا کسب و کار الکترونیک شما به درآمدزایی نرسد، هیچ منبع درآمدی ندارید، مگر اینکه همزمان با انجام پروژه، شغل دیگری داشته باشید یا به فریلنسینگ مشغول باشید.

تحصیلات مورد نیاز برای استخدام شدن به عنوان برنامه‌نویس

رزومه‌ی خود را تصحیح کنید.

پیش از ارسال رزومه‌ی خود برای کارفرما، آن را از نظر نگارشی بررسی کرده و ویراستاری کنید. به علاوه، می‌توانید از دوستان و همکاران خود بخواهید تا رزومه‌تان را بخوانند و نظر بدهند. نظرات مفید را در رزومه اعمال کنید.

در صورت نیاز، برای مشاغل متفاوت، روزمه‌های مختلفی بنویسید.

خیلی وقت‌ها، یک رزومه‌ی کلی برای همه‌ی مشاغل در یک گروه شغلی، مناسب نیست. بنابراین، پیش از هر بار ارسال رزومه برای یک فرصت شغلی جدید، در صورت نیاز، رزومه‌ی خود را متناسب با آن، تغییر دهید. اگر می‌خواهید در چند گروه شغلی مختلف، شانس خود را برای استخدام شدن امتحان کنید، باید برای هر گروه شغلی، یک رزومه‌ی کاملا مجزا با کلیدواژه، اطلاعات و ظاهر متفاوت بسازید.

روزمه‌ساز جاب ویژن دارای یک قالب کاملا حرفه‌ای است که تمامی نکات بالا در آن رعایت شده است و تنها کافی است اطلاعات شخصی خود را در آن وارد کنید. به علاوه، شما می‌توانید فایل رزومه‌ی شخصی خود را نیز در جاب ویژن، آپلود نمایید.

۳- پیش از ارسال رزومه، شرکت‌ها را بشناسید.

همانطور که می‌توان از فهرست فوق نتیجه گرفت، برنامه‌نویسی، علاوه بر مهارت، نیازمند استعدادها و ویژگی‌های شخصیتی خاصی نیز می‌باشد. بنابراین، توصیه می‌شود که پیش از تصمیم‌گیری برای شروع یادگیری برنامه‌نویسی و انتخاب آن به عنوان یک حرفه، در آزمون‌های شخصیت شناسی شرکت کنید تا با استعدادهای خود بیشتر آشنا شوید.

چگونه برنامه نویسی را شروع کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *